Produkty OFFICE

Ergonomie

Přelom 20. a 21. století byl výrazně ovlivněn rozvojem informačních technologii. Přinesl s sebou mimojiné i změny potřeb pracujících, kteří stále více využívají co nejmodernějších a nejvýkonějších technologií. Při tom všem většinou sedí. A protože u svého počítače prosedí až čtvrtinu svého života, potřebují kvalitní oporu.

Časté a dlouhodobé sezení na nekvalitních židlích je zárukou brzkého příchodu zdravotních potíží. První na řadě je páteř, která původně na dlouhodobé sezení nebyla stavěna, a která ke zdravé funkci potřebuje pohyb. Jedině neustálý pohyb zajišťuje stabilní přísun tekutin do oblasti meziobratlovych plotének a posilování zádového svalstva. Problémy páteře s sebou sekundárně přinášejí bolesti zad, hlavy a šíje. Kromě páteře jsou při špatném - strnulém sezení ohroženy také krevní oběh, trávení, dýchání a další funkce.

Jediným řešením, jak zároveň sedět a být v pohybu, je sedět tzv. dynamicky. Dnes už existují výrobci kvalitních židlí s kvalitními mechanikami. Důležité je, aby židle poskytovala kvalitní permanentní oporu v zádové a sedací části v odaretovaném stavu mechaniky. Jednoduše řečeno: čím méně páček je nastaveno "napevno", tím více je sezení dynamické a zádové svalstvo lépe pracuje na udržování správné fukce páteře.

Jak tedy správně vybírat kvalitní židli? Je nutné mít jasnou představu, k čemu bude sloužit a jakou potřebu má splňovat. Pak je lépe si nechat poradit buď přímo od výrobce nebo od specializovaných firem, kteří mají zkušenosti s vybavováním interierů. Pozor - ne každá na první pohled krásná židle musí být také kvalitní. Všeobecně platí, že čím vyšší cena, tím lze očekávat vyšší užitnou hodnotu a delší záruku. Vybírejte s rozvahou a nikdy nezapomínejte, jak dlouho a často budete na Vaší židli sedávat.