Produkty MEDI

130 let značky Mayer Sitzmöbel
 


Mayer Sitzmöbel - veletrh IMM 2018

Historie značky MAYER Sitzmöbel začíná na konci 19. století, kdy je v německé obci Mannsgereuth v horním Bavorsku poblíž města Redwitz založena nábytkářská firma MAYER. Od 60. let 20. století se věnuje výhradně výrobě sedacího nábytku. V současné době se firma MAYER Sitzmöbel vypracovala v moderního výrobce barových, kancelářských, zdravotnických a dalších židlí. Obchodně působí po celém světě, stěžejním regionem je západní Evropa.

25 let značky MAYER CZ
 

 

MAYER CZ - vzorkovna Nový Jičín 2021

Historie značky MAYER CZ začíná v roce 1996. Je založena společnost BOHEMIA MULTIP jako výhradní prodejce produktů MAYER Sitzmöbel pro Česko a Slovensko s právem licenční výroby v Novém Jičíně. Od 1.1.2002 se většinovým majitelem společnosti stává MAYER Sitzmöbel a mění se i název na MAYER CZ. V roce 2021 slavíme 25 let!

MAYER CZ se postupně vedle Česka a Slovenska stále více zaměřuje na zahraniční trhy střední a východní Evropy - Polsko, Maďarsko, Pobaltí, Bulharsko, Slovinsko, Chorvatsko, Rumunsko, Gruzie a další.

V současnosti je nosným sortimentem dětský rostoucí nábytek KIDS se zajímavými doplňky, sedací nábytek MEDI pro zdravotnické a laboratorní provozy a sedací nábytek OFFICE pro kanceláře, obchodní a konferenční prostory. Důraz je vždy kladen na ergonomii, kvalitu a řemeslnou jistotu, důležitý je i originální vzhled a bezpečnost.

Od roku 2016 se sortiment rozšiřuje o jedinečnou kolekci NEST NATURE pro fanoušky zdravého balančního sezení s přírodním ekologickým podtextem. Na prvních dvou výstavách získávají výrobky NEST NATURE obdiv veřejnosti i ocenění odborných porot.

Na konci roku 2018 se společnost MAYER CZ dostává již zcela do rukou českých společníků, dvou manažerů, kteří pracují ve společnosti téměř po celou dobu její české existence. Zároveň je podepsána nová smluva o strategické spolupráci mezi MAYER CZ a MAYER Sitzmöbel.

V roce 2020 se MAYER CZ stává řádným členem Asociace Českých Nábytkářů. Hlavní myšlenkou AČN je "maximální spokojenost zákazníka s nábytkem i poskytovanými službami".

Vizí MAYER CZ je obohatit "naše" trhy kvalitními výrobky vlastního vývoje a vlastní výroby a zhodnotit tak zkušenosti a řemeslnou dovednost celých týmů MAYER CZ a MAYER Sitzmöbel. 

Našim posláním je vyrábět produkty, které jsou pro klienty důležité a mají dlouhodobý pozitivní vliv na jejich fyzickou i psychickou pohodu.